içinde

BeğendimBeğendim

Cuma Mesajları – En Güzel Cuma Mesajları 2020

en güzel cuma mesajları

Cuma, kelime anlamıyla toplanma ve topluluk demektir. Cuma günü, toplanmayı sağlayan gün, Cuma namazı ise toplanmayı sağlayan namazdır.

Cuma namazı, Kur’ân-ı Kerîm’de isim verilerek emredilen tek namazdır. Yüce Rabbimiz, Cuma suresi 9. âyetinde şöyle buyurmaktadır: “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ı anmaya koşun ve alım-satımı bırakın. Bilseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.”

Bu âyet-i kerîme, Cuma vaktinin, Cuma namazı kendilerine farz olanlar için ibadet zamanı olduğunu; Allah’ı anmaktan alıkoyan bütün dünya meşguliyetinden uzak durulması gerektiğini işaret etmektedir.

Müslümanlar her hafta Cuma günü , sevdiklerine günün anlam ve önemine uygun mesajlar gönderiyor. Bu güzel günde sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel Cuma mesajları ‘nı sizler için derledik.

EN GÜZEL CUMA MESAJLARI

Neyin Yokluğunu yaşıyorsanız, En Hayırlı şekilde Rabbim size onu Nasip etsin. Cumanız Mübarek Olsun.

Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı cumalar.

Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Amin. Hayırlı Cumalar Dilerim.

Ya Rabbim! Hayrı ve şerri ayırt edebilmeyi, imtihan olarak verdiklerine, yürekten Amenna diyebilmeyi, göstermiş olduğun yolda yürümeyi, Senin yolundan ayrılmamayı, Seni en çok sevenlerden olmayı bana ve sevdiklerime nasip eyle. Amin. Hayırlı Cumalar.

Allah’ın selamı rahmeti, bereketi üzerimize olsun! Günümüz Aydın Cumamız mübarek olsun! Hayırlı Cumalar.

Ya Rabbim! Sen anne, babalarımızı ve tüm inananları sonsuz rahmetinle bağışla ve cumamızı hayırlı, nurlu ve bereketli eyle, Amin! Cumanız Mübarek Olsun. Hayırlı cumalar.

Ey Rabbimiz bugün de sana kuI oIarak eI açıyoruz. Bugün bütün şerIeri bizIerden uzak eyIe. Bütün beIaIar dan bizIeri koru. MutIuIukIarı, huzuru ve güzeIIikIeri hayırIı bir şekilde ver. Ve bizi bugün sevdiklerimizden ayrı koyma. Amin , HayırIı cumalar dilerim.

Kalplerde Olanı da, Dillerden döküleni bilen duyan sensin. Rabbim herkese gönlüne göre ver. Amin. Hayırlı Cumalar.

Hayırlı Cumalar

Gününüz maddi ve manevi anlamda aydınlık, gönlünüz hoş olsun. Sizi kedere, üzüntüye sevk edecek ne kadar olumsuzluklar varsa sizden her daim uzak olsun. Cumanız mübarek olsun.

Estağfirullah min külli mâ kerihallah : Ya Rabbi, razı olmadığın, beğenmediğin şeylerden, yaptıklarımı af et, yapmadıklarımı da yapmaktan koru! Amin . Hayırlı Cumalar.

Yakınlık ne zamanla ne mekanla sınırlıdır. Eller Allah’a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir. Aklımda yüreğimde ve duamdasınız. Cumanız mübarek olsun.

Rabbim Bu Mübarek Cuma Gününde Hayalini Kurduğunuz Ne Varsa Gerçeğe Dönüştürsün Dualarınızı Kabul Etsin İnşALLAH. Hayırlı Cumalar.

Allahım! Bugün öyle bir CUMA olsun ki; Af olunmayan KUL, Kabul olunmayan DUA, Def edilmeyen BELA, Şifa bulmayan HASTA, Huzur bulmayan KALP, Sızlamayan VİCDAN, Yağmur indirilmemiş TOPRAK, “ALLAH” demeyen dil kalmasın… Cumamız mübarek olsun…

Gökten ne yаğdıdа yer kabul etmedi. Toprağa ne ekildi de bitmedi. Bu Dünya’ya kim geldi de gitmedi. Hangi dert hangi sıkıntı bitmedi. Allah’ın rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim gizli gizli yalvardı dа O işitmedi. Kim Rabbim dedi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle. .. Hayırlı Cumalar !

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings