içinde

Sesli GüldümSesli Güldüm BeğendimBeğendim

Google’da aratmanız Gereken Şeyler

Google’da aratmanız gereken şeyler

Google aramaları, eğlenebileceğiniz gizli sürprizlerle dolu. Bazılarını biliyor olabilirsiniz ama aralarında ilk defa duyduklarınız olduğuna eminim. Bu yazımızda sizler için Google Gizli Kodlar Bilinmeyenler ve Oyunlar hakkında küçük bir araştırma yaptık. İşte Google’da aratmanız gereken şeyler …

Google’da aratmanız Gereken Şeyler

Quick Draw with Google: Ne çizdiğinizi tahmin etmeye çalışan Google yapay zekâ oyunu. Oyun size bir ipucu veriyor ve 20 saniye içerisinde de çizim yapmanızı istiyor. Çizim yapmaya başladığınız anda sistem tahminlerde bulunuyor. Süre dolduğu anda ise ne anladığını söylüyor. Eğer yanlış tahminde bulunursa özür diliyor ve bir sonraki çizime geçiyorsunuz. Eğer çizim yeteneğiniz benimki gibi çok kötü ise, yapay zekâ ne çizdiğinizi anlamadığında sakın ona kızmayın.

Google Gravity:   Yer çekimi Google arama çubuğuna “Google gravity” yazın ve sağ alt kısımda yer alan kendimi şanslı hissediyorum sekmesine tıklayın. Sayfa içerisinde yer alan tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. Dilerseniz Mouse yardımı ile bu öğelerle oynayabilirsiniz.

teapot: Chrome arama çubuğuna https://www.google.com/teapot  yazdığınız zaman bir çaydanlık sayfası karşınıza gelecek. Bu kod, 1998 yılında geleneksel kodlardan biri olarak tanımlandı.  Farenizi çaydanlığın üzerine getirip tıkladığınız anda fincana çay dolduruyor.

Askew: Çarpık Sağa yatık Google arama çubuğuna “Askew” aramasını yaptığınız zaman, arama sonucunda sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

flip a coin: Sanal yazı tura uygulaması. Sizde yazı tura atıp tura veya yazıların kaderinize karar vermesine izin verin. Gerçek bir bozuk para atmak kadar güvenilirdir.

roll a die: Sanal zar atma uygulaması. Sizde bir zar atıp kaderinize karar vermesine izin verin. Gerçek bir zar atmak kadar güvenilirdir.

Pacman:  Google a “pacman” yazınca o meşhur oyun karşımıza çıkıyor. Canı sıkılanlar için çok iyi değil mi?

earth day quiz: Eğlenceli Google test uygulaması. Google arama motorunda “earth day quiz “  yazıp normal arama yaptığınızda karşınıza çıkan sorulara cevap vererek eğlenceli testin sonucu görebilirsiniz.

241543903: Kimsenin net bir şekilde anlamlandıramadığı  “241543903” sayısını Google görsellerde yazıp arama yaptığınızda arama sonucu olarak resimlerde kafasını buzdolabına sokmuş insanlar çıkıyor.

do a barrel roll:     Google arama kısmına “do a barrel roll” yazıp normal arama yaptığınızda sayfanızın döndüğünü göreceksiniz.

İnternet bağlantısı olmayınca Google’ın Chrome tarayıcısında gizli bir oyunu vardır.

“Dinozor oyunu” İnternet bağlantısı olmadığında ortaya çıkan o üzgün küçük dinozoru bilirsiniz. Aslında klavyenizdeki boşluk tuşuna basarak onunla bir oyuna başlayabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings