içinde

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Doğal yollarla saç rengini açmak isteyenler için Papatya Suyu ile Saç açma yönetimini sizler için araştırdık. Kimyasal ürünlerden uzak durmak istiyorum, kuaföre para dayanmıyor artık diyorsanız, papatya suyu ile saçlarınızı doğal şekilde 2-3 tona kadar rahatlıkla açabilirsiniz.  Peki Papatya suyunun saça faydaları Nelerdir? Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma işlemi nasıl oluyor? Papatya suyu ile saç rengi açarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte Detaylar ….

Papatya Suyunun Saça Faydaları

Saçların dökülmesini engeller.

Saçları dolgun gösterir ve saç köklerinin daha güçlü olmasını sağlar.

Papatya suyu ile saç rengi açma doğal bir yöntemdir. Bu yüzden saç boyasında olduğu gibi her türlü rengi (renk tonunu ) elde etmeniz pek mümkün değil. Bu yöntemi kullanarak Saçınız hangi renk ise o saç renginin 2-3 ton açık rengi elde edilebilir.

Bu şekilde saçınıza canlılık ve hareket katmış olursunuz. Eğer isterseniz saçın belirli noktalarına uygulanarak ombre etkisi de yaratabilirsiniz.

Papatya suyunu saçlarınıza uyguladıktan sonra saçlarınızın altın sarısı tonlara dönüştüğünü göreceksiniz.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Malzemeler: 1 Litre Su ve 1 Avuç Kurutulmuş Papatya

(Papatyalar toplanıp güneşte kurutulabileceği gibi aktarlardan da elde edilebilir. )

Uygulama:

Bir Litre Suyu Kaynatın.

Papatyaları suyun içerişine ekleyin ve 15- 20 dakika demlenmesini bekleyin.

Daha sonra papatya parçalarının saçınıza takılmaması için süzün ve ılıması için bekletin.

Saçlarınızı şampuanla yıkayıp temizledikten sonra, hazırladığınız papatya suyu ile durulayabilirsiniz. Duştan çıktıktan sonra havluyla sadece fazla suyu alarak doğal kurumaya bırakın.

Saça uygulanırken isteğe göre direkt saça dökülerek uygulanabilir ya da sadece bazı yerlerine uygulayabilirsiniz. Ombre etkisi için saçı atkuyruğu yapıp sadece uç kısımlarına uygulanabilir.

Uygulandıktan sonra mutlaka saçınızı güneşe dönük bir şekilde Yarım saat ya da bir saat kadar kurumasını beklemek gerekmektedir. Saçınızı güneşte kurutursanız saçlarınız kısa sürede ve daha çok açılır.

İlk seferde pek fazla etkisi görülmeyebilir. Daha etkili bir sonuç almak için 3 veya 4 kez uygulandıktan sonra farkı daha net görebilirsiniz.

Papatya suyu ile saç rengi açarken dikkat edilmesi gerekenler:

Papatya suyunun saç renginize ne şekilde etki yaratacağını görmek için  saçınızın tümüne sürmeden önce Saçlarınızın sadece uç kısmında, küçük bir bölümünde deneyerek değişimi görebilirsiniz. Çünkü bazı durumlarda saçın doğal rengine bağlı olarak tam istediğiniz rengi elde edemeyebilirsiniz. Bunun için önceden küçük bir bölümde deneyip görmekte fayda var.

Uygulama sonrasında, saç tamamen kuruduktan sonra papatya suyundan arındırmak için saçı yıkamak gerekmektedir. Çünkü Papatya suyunun saçta kalması saça zarar verebilir.

Bu uygulama her gün yapmayınız.( Her şeyin fazlası zarar.)

İki veya 3 gün ara ile tekrarlanabilir. 2 veya 3 gün arayla 2-3 hafta uygulandığında 2 ila 3 tona kadar açılmış saç elde edilir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings