içinde

Sevgiliyle İzlenecek En Güzel Filmler

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Sevgiliyle izlenecek filmler arıyorsanız , doğru yerdesiniz.

100 kişiye sorduk ve Sizlere gelmiş geçmiş en iyi sevgiliyle izlenecek filmler sıralaması hazırladık. Listede yer alan filmler IMDB puanlarına göre sıralanmıştır.

Umarım listede verdiğimiz Film tavsiyeleri hoşunuza gider !

1. 50 İlk Öpücük  ( 50 First Dates ) 2004     IMDB:6.8

Flört ederek hayatına devam eden, Ciddi bir ilişkiden uzak,  özgür ruhlu olan Henry ; Lucy’i gördükten sonra fikirlerini tamamen değiştirir. Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten hoşlanırlar ve aralarında ciddi bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy, geçirdiği bir kaza sebebiyle her sabah uyandığında önceki günlere ait hiçbir şey hatırlamaz. Lucy uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır. Çok geçmeden Henry, aşık olduğu kadının kısa süreli hafıza sorununun olduğunu fark eder. Lucy Her sabah, önceki günde yaşadıklarını unutmuş bir şekilde uyanır… Henry bu durumun, kendisine engel teşkil etmesine izin vermemekte son derece kararlıdır. Her yeni güne başladığında Lucy’i kendisine bir kez daha aşık edebilmek için mücadele etmekten asla vazgeçmeyecektir. Bu nasıl tatlı bir aşk hikayesidir.

2. Not: Seni Seviyorum / P.S. I Love You (2007) IMDB: 7.0

Sevgiliyle izlenecek romantik filmler arasında ilk sıralarda yer alan bir film. Film sürprizler etrafına kurulmuş. Holly, kocasına aşıktır ve bir gün Gery ölümcül bir hastalığının (Tümör) olduğunu öğrenir. Tek istediği kendisinden sonra Holly için hayatı kolaylaştırmaktır artık. Gery, ölmeden önce Holly’nin yaşamını kolaylaştırmak ve onun tekrar hayata tutunmasını sağlamak için bazı planlar yapar. Bu filmi mutlaka ama mutlaka izlemenizi istiyorum. Ve belki siz de benim gibi etkisinden kurtulamayacaksınız.

 3. Bi Küçük Eylül Meselesi (2014) IMDB :7.2

Hayatında her şey yolunda giderken, Eylül’ün yaşadığı son bir ay hafızasından silinir. Ailesi ve arkadaşları Eylül’e bu durumu belli etmemeye çalışırken; o, tuhaflık olduğunu anlar. Bir ayını geçirdiği Bozcaada’ya gider ve orada hiç hatırlamadığı bir adamla karşılaşır. Bu gizemli adam kendinden emin bir şekilde Eylül’e kendisini hatırlaması gerektiğini, birbirlerine aşık olduklarını iddia etmektedir…

“Çirkin insanlar görünmez olmaya o kadar alışıktırlar ki… Tek bir bakışla çirkin bir insan, onu fark edene umutsuzca âşık olur.”

    4. Aşk Tesadüfleri Sever (2011) IMDB : 7.3

Çocuklukları ve gençliklerinde yolları Ankara’da kesişen ve 2010 yılında İstanbul’da tekrar karşılaşan, Deniz ve Özgür, İstanbul’da tanışma imkânı bulurlar. Sonrasında büyük aşk yaşayan çift birçok zorlukla ve engelle karşılaşır. Eski dönemlerle günümüz arasında gidip geleceğiniz ve gerçek aşkı hissedebileceğiniz bir film. Aşk tesadüfleri sever. Belki benim cebimdeki para döne dolaşa senin cebine girmiştir. Olamaz mı?. Olabilir.

5. Aynı Yıldızın Altında / The Fault in Our Stars (2014)  IMDB :7.7

Bu filmde kanser tadavisi gören iki gencin tesadüf eseri tanışmasıyla başlayan aşkı anlatıyor. Hazel Üç yıldır troid kanseri ile boğuşmaktadır. Kanserin ilerlemesiyle akciğerlerine sıçramış ve yanında oksijen tüpü taşımak zorunda kalmıştır. Kanser olan insanlar için oluşturulan destek grubunun terapisine katılan Hazel terapide Augustus ile tanışır.  İkilinin arkadaşlığı aşka dönüşür ve Hazel’in yanından bir an  ayrılmaz. Kitaptan uyarlanan filmlerde nadiren aynı başarıyı ve sıcaklığı yakalayan nadir filmlerden biri de ‘Aynı Yıldızın Altında (The Fault in Our Stars)’. Filmi izlerken boğazınıza bir şey düğümlenecektir.

6. Aşkın 500 Günü – 500 Days Of Summer ( 2009 ) IMDB:7.7

“Bu bir aşk hikâyesi değildir, aşk hakkında bir hikâyedir” cümlesiyle yolan çıkan, Aşkın 500 Günü Benim diyen birçok romantik komedinin önüne geçmiş bir film. Gerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla (Summer), ona aşık olan genç adamın (Tom Hansen) sıra dışı, romantik ve komik hikayesi.

Filmden Replikler ;

-Güzel bir kız, sırf seninle aynı tuhaf şeylerden hoşlanıyor diye ruh eşin olmaz, aptal

-Aslında birinin bir şeyi olma fikri genel olarak huzursuz ediyor

– Bir yanım onu unutmak istiyor bir yandan da, bu evrende beni mutlu edecek tek insanın o olduğunu biliyorum.

7. Not Defteri / The Notebook (2004) IMDB:7.8

Ailesiyle ABD’deki bir sahil kasabasına tatile giden Allie, burada yaşayan Noah isimli bir gençle yakınlaşmaya başlar. Aralarındaki sınıfsal ve ekonomik farklılıklara rağmen birbirlerine duydukları hissi engelleyemezler ve doyasıya yaşamaya başlarlar. Ancak onları 2. Dünya Savaşı’nın kızışmasıyla çiftimiz birbirinden kopmak zorunda kalıyor. Bu filmin duygulandıramadığı insana ben henüz rastlamadım. Bu yüzden peçetelerinizi yanınızdan eksik etmeyin..

8. Amelie (2001)   IMDB:8.3

Eğer Amelie’yi daha önce izlemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir. Beş dalda Oscar’a aday gösterilen ; Amélie için sevgiliyle izlenecek en güzel filmlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Amelie filmini izlediğinizde yüzünüzde masum bir gülümseme oluşması kaçınılmaz. Küçük şeylerden mutlu olmayı  başaran konudan konuya atlayan ve gizemli bir aşkı anlatan film. Her insanda farklı duygular uyandırabiliyor.

Size önerilerimiz bu kadardı. Eğer sizin de diğer okuyanlara ve bizlere tavsiye edeceğiniz filmler var ise yorumlarda bekliyoruz. Şimdilik görüşmek üzere ve sağlıcakla kalın.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings